Być jak... Zośkowiec


MULTIMEDIA

NOTA PRAWNA

Wszelkie materiały (treści, teksty, pliki audio i wideo, zdjęcia itp.) przedstawione na stronie projektu „Być jak... ZOŚKOWIEC” w obrębie domeny www.bycjakzoskowiec.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 z późn. zm.).
Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.


PLIKI DŹWIĘKOWE


ROK 2019

04.02.2019 r. - Spotkanie części Grupy Historycznej z Panią Marią we Wrocławiu.

Dzisiaj w bardzo wąskim gronie odwiedziliśmy Panią Marię. „Myszka” pokazała nam pamiątkę z odległych czasów - spódnicę z czasów Powstania. Dla nas było to szczególne wyróżnienie oraz wielkie przeżycie. Patrzeć i móc dotknąć coś, co przetrwało wojnę i tyle lat po wojnie! W połączeniu z opowieściami p. Marii wrażenia niesamowite, swoista podróż w czasie. Dziękujemy za nią.


CZAS NAGRANIA: 00:14:27

GALERIA ZDJĘĆ


ROK 2018

23.03.2018 r. - Specjalny program artystyczny dla Panii Marii w „Radiu Wrocław”.

Kolejne spotkanie z Panią Marią Urbaniec-Downarowicz ps. „Myszka”. Nasze spotkanie odbyło się Polskim Radiu - Rozgłośni Regionalnej „Radio Wrocław” we Wrocławiu. Tym razem na sali koncertowej radia przedstawiliśmy program słowno-muzyczny, na który składały się wiersze Zbigniewa Herberta i utwory zespołu Raz Dwa Trzy oraz z wydawnictwa „Panny Wyklęte”. Była również okazja do rozmowy z Panią Marią i wysłuchania wspomnień naszej Bohaterki. Czas przeznaczony na spotkanie szybko minął i aż nie chciało się wracać do Głogowa. Jednakże każde spotkanie z Panią Marią daje nam dużo energii, pozytywnych emocji i nadzieję na kolejne spotkanie.


CZAS NAGRANIA: 00:58:59

GALERIA ZDJĘĆ

Oficjalny materiał „Radia Wrocław”

28.05.2018 r. - „Halicz na Kresach” - etap I - Warszawa.

Naszą podróż na Kresy rozpoczęliśmy w dniu 27 maja w Głogowie, a pierwszym przystankiem była Warszawa. Nie mieliśmy dużo czasu na zwiedzanie, bo o godz. 15 musieliśmy wyruszyć w drogę do Lwowa, ale od godz. 3 udało nam się zwiedzić Starówkę, odwiedzić naszego Przyjaciela „Halicza” na Powązkach, oddać hołd pochowanym na Powązkach Wojskowych, w tym „Zośkowcom”, a także zwiedzić Stadion Narodowy i Mauzoleum Walki i Męczeństwa 1939-1945 w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Pełni wrażeń i emocji wyruszyliśmy w drogę do Lwowa.

Powązki Cywilne, „Halicza” wspomina Jarosław Wróblewski

CZAS NAGRANIA: 00:04:19

Powązki Wojskowe, fragment opowieści Przemka Bożka

CZAS NAGRANIA: 00:01:47

MEN Mauzoleum Walk i Męczeństwa 1939-1945, wprowadzenie przez przewodnika

CZAS NAGRANIA: 00:08:56

MEN Mauzoleum Walk i Męczeństwa 1939-1945, krótko o ekspozycji multimedialnej

CZAS NAGRANIA: 00:02:05

GALERIA ZDJĘĆ

29.05.2018 r. - „Halicz na Kresach” - etap II - Borysław, Truskawiec.

Naszą bazą noclegową na ten etap podróży był Lwów. Z tego miasta właśnie wyruszyliśmy drugiego dnia do odległego o ok.1,5h (niespełna 90 km) Borysławia i o ok. 1,75h i niespełna 100 km Truskawca. O Borysławiu i Truskawcu opowiada nam Wikariusz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Truskawcu i Parafii pw. Św. Barbary w Borysławiu, Redemptorysta, Ojciec Dariusz Świda CSsR. Robi to tak barwnie i malowniczo, że mamy wrażenie widzieć wszystkie te rzeczy, o których opowiada o. Dariusz. Usłyszeliśmy tyle ciekawych historii i opowieści, a także zobaczyliśmy dużo interesujących miejsc, że zmęczeni, ale pełni wrażeń wracaliśmy do hotelu we Lwowie.


CZAS NAGRANIA: 00:12:28

GALERIA ZDJĘĆ

30.05.2018 r. - „Halicz na Kresach” - etap III - Lwów.

Ten dzień nie łączył się z wyjazdem, ale i tak był dość intensywny. Nawiedziliśmy największą lwowską nekropolię - Cmentarz Łyczakowski, wraz z jego autonomiczną częścią - Cmentarzem Orląt (poprawnie: Cmentarz Obrońców Lwowa), a także spotkaliśmy się z prezesem reaktywowanego klubu piłkarskiego Pogoń Lwów, Panem Markiem Horbaniem. Mieliśmy ten zaszczyt i przyjemność porozmawiać z p. Markiem, a także Prezes Pogoni udzielił nam wywiadu. Poznaliśmy historię, teraźniejszość Pogoni i plany na przyszłość Prezesa. Kolejny dzień pełen wrażeń.

Lwów, Cmentarz Łyczakowski, komentarz przewodnika

CZAS NAGRANIA: 00:04:47

Lwów, Cmentarz Orląt, komentarz przewodnika

CZAS NAGRANIA: 00:02:16

Lwów, Pogoń Lwów, wywiad z prezesem, Panem Markiem Horbaniem. -- Strona klubu --

CZAS NAGRANIA: 00:09:34

GALERIA ZDJĘĆ


ROK 2017

Pliki w przygotowaniu


ROK 2016

Pliki w przygotowaniuniepodległa

© Przemysław Bożek, 2019